Fun Park


fun-park-donovaly-ubytovanie

Fun aréna – Park Snow Donovaly

Vitajte v letnom adrenalínovom centre zábavy Fun aréne Donovaly! Obľúbené miesto rekreantov Park Snow Donovaly sa v lete premieňajú na adrenalínové centrum zábavy. Fun Aréna Donovaly so svojou najväčšou atrakciou – tobogánovou bobovou dráhou, lanovým centrom a lezeckou stenou (najväčšími svojho druhu na Slovensku), bungee trampolínami, 8-stanoviskou trampolínou, detským lanovým centrom a nafukovacími šmýkačkami Vám ponúka široké spektrum zábavy, kde si určite nájde každý to svoje.

Fun aréna ponúka tieto atrakcie:
• Tobogánovú bobovú dráhu
• Lanové centrum
• Lezeckú stenu
• Bungee trampolíny
• 8-stanoviskovu trampolínu

Ak sa chystáte na zimnú dovolenku alebo tráviť víkend so svojimi ratolesťami na horách, určite navštívte náš najväčší FUN PARK na Slovensku. Je určený nielen pre deti, ktoré sa chcú naučiť lyžovať, ale aj pre tie, ktoré už lyžovať vedia a chcú sa len zabaviť. Jedine v tomto úžasnom FUN PARKU je plno možností zábavy, hier a súťaží.

Detský FUNPARK na Donovaloch sa nachádza v časti Mistríky, v najvhodnejšej lokalite pre výučbu lyžovania – a to priamo medzi dvomi lyžiarskymi svahmi Nová hoľa a Záhradište. K 2500 m² pôvodnej plochy FUN PARK-u Patty Ski pribudlo v decembri 2011 nových skoro 10 000 m² čím sa zaraďuje spolu s vybavením do popredia detských parkov a bude druhým najväčším svojho druhu v Európe. Vo FUN PARKU je k dispozícii 9 posuvných pásov, pomocou ktorých sa deti naučia lyžovať oveľa ľahšie, bez strachu a hlavne zažijú pri tom veľa zábavy. Vo FUN PARKu nechýba ani karusel – kolotoč poháňaný motorom, ktorý je veľkým pomocníkom pri lyžiarskej výučbe. Deti sa učia lyžovať v lyžiarskej škôlke už od 3 rokov a práve pre deti, ktoré začínajú sú posuvné pásy najväčším pomocníkom.

Tobogánová bobová dráha
Bobová dráha je vedená po pravej strane zjazdovky z Novej hole od Mišútskej cesty. Trať vedie cez lesík a po takmer 900 m vyústi pri nástupnej stanici umiestnenej nad plochou, ktorá v zime využívame v stredisku ako klzisko. Počas jazdy zažijete množstvo adrenalínu vďaka 7 skokom a 11 ostrým zákrutám. Maximálna rýchlosť, ktorú je môžte dosiahnuť v na trati je cca 45 km/h. O aktuálnej rýchlosti Vás bude informovať radar , ktorý Vám pri príchode do cieľa ukáže zaznamenanú najvyššiu dosiahnutú rýchlosť. A ak sa vám jazda zapáčila, alebo rýchlosť sa Vám zdala malá, môžete to skúsiť znovu a pohodlne priamo vo vozíku nechať sa vyviezť až na štart takmer 400 m dlhým vlekom.

Vo vozíku môžu jazdu tobogánom naraz absolvovať dve osoby (aj 2 dospelé osoby), takže ak Vaše ratolesti môžte mať stále pod dohľadom a radosť z jazdy môžte prežívať spolu. Bobová dráha je prispôsobená aj na prevádzku počas zimnej sezóny vďaka vyhrievaniu tobogánu v celej dĺžke.

Lístky na bobovú dráhu si môžete zakúpiť v pokladni strediska na parkovisku pri lanovke na Novú hoľu. Môžete si zakúpiť buď jednu jazdu, alebo cenovo zvýhodnený balíček 5 jázd, resp. využiť bodové lístky.

Technické parametre bobovej dráhy Donovaly:
Dĺžka 900 m
Prevýšenie 72 m
Priemerný sklon 8,70%
Maximálny sklon 18,20%
Počet zákrut 20 z toho 11 ostrých
Počet skokov 7
Max. rýchlosť 45 km/hod.
Dĺžka vleku 381 m
Sklon vleku 21,70%
Prepravná kapacita max. 300 osôb/hod.

Lanové centrum
Lanové centrum je umiestnené v lesíku lemujúcom hlavnú cestu E77 spájajúcu Banskú Bystricu s Ružomberkom. Svojou dĺžkou s viac ako 500 m a počtom okruhov je momentálne najdlhším a najväčším lanovým centrom na Slovensku. Vstup do lanového centra je z plošiny vybudovanej na vedľa stojacej lezeckej veži. Po vstupe do lanového centra je vašou úlohou prekonávať prekážky, ktoré sú upevnené v priemere 2 m nad zemou. Pripravené sú farebne odlíšené okruhy pričom každý má svoj vlastný stupeň obtiažnosti.

Pre Vašu bezpečnosť ste istený lanom počas celej celej Vašej cesty lanovým centrom a na vašu bezpečnosť bude dozerať aj špeciálne vyškolený personál.

Technické parametre Lanového centra:
Okruhy DĹŽKA ZJAZDY PLOŠINY PREKÁŽKY
ZELENÝ OKRUH 76 11+2 18
MODRÝ OKRUH 37 1/15 5 8
ORANŽOVÝ OKRUH 60 1/14 7+2 12
ŽLTÝ OKRUH 39 5 10
HNEDÝ OKRUH 23 4+1 5
ČERVENÝ OKRUH 132 1/40 8+2 11
ZJAZDY 139 2/35 4
CELKOVÉ PARAMETRE LC 506 47 68

Lezecká stena
Určite ste si pri príjazde na Donovaly od Ružomberka všimli dominantu areálu pri parkovisku lanovky na Novú hoľu – najvyššiu 14 m vysoku lezecku stena na Slovensku. Lezecké steny sú v súčasnosti veľmi obľúbené medzi vyznávačmi horolezeckého športu, ale aj amatérskymi lezcami všetkých vekových kategórií, a preto Lezecká stena nemôže chýbať ani v našom adrenalínovom centre.

Parametre Lezeckej steny:
Výška 14 m
Previs 5 m
Plocha 36 – 380 m2

Trampolíny

Bungee trampolína je najžiadanejšou atrakciou za posledných niekoľko rokov. Ide o kombináciu originálnej hliníkovej konštrukcie, latexovej gumy a pružnej trampolíny vymyslenej v projekcii spoločnosti VIV Slovakia, s.r.o. Všetko je poháňané precízne zladenými motormi. Jedná sa o 4 samostatné trampolíny, na ktorých skokan s pripevnenou sedačkou spojenou s konštrukciou X-jump trampolíny dokáže skákať až do výšky 7 m a robiť pritom rôzne premety dopredu aj dozadu vďaka gumám, ktoré udržiavajú skokanov balans.

Popri bungee trampolíne je k dispozícii aj 8-stanovisková trampolína, na ktorej sa určite do sýtosti vyskáču nielen vaše ratolesti, ale na trampolínach môžu skákať aj ostatný členovia rodiny až do váhy 80 kg /osoba.

Tak už neváhajte a poctite nás Vašou návštevou. Ubytovanie máme pre Vás pripravené ;o)