Zábava


HABAKUKY

Habakuky a vy neviete čo to je ? Veď Donovaly práve ožili rozprávkami a Vy a vaše ratolesti by ste určite mali byť pri tom!

Habakuky – Rozprávkový svet obsahuje 15 objektov – domčekov, amfiteáter s kapacitou 150 ľudí, hodovňu, herňu pre deti… a množstvo ďaľších prekvapení, ktoré môžete zažiť na vlastné oči ! Celý areál je jedinečným počinom architekta Paľa Hadača, ktorý len s použitím prírodných materiálov vytvoril dokonalú ilúziu rozprávkových chalúpok. Ich čaro môžete obdivovať každý deň po celý rok.

Habakuky ako Dobšinského rozprávkový svet v jednej sezóne predstavia divákom okrem remeselníkov, architektúry samotných domov aj desať konkrétnych Dobšinského rozprávok. Každej jednej je zasvätený jeden domček alebo jedna chalúpka.

Najmenši pozor do Habakukov sa vchádza cez dračiu papuľu – máte na to odvahu tam vstúpiť? Za ňou vyrástli veľké vajce vtáka Ohniváka, šesťhlavý drak a Čierne mesto. Tiež Železná hora, veľryba, domček proroka Raka a ďalšie diela známe z Dobšinského rozprávok.

Každý deň nájdete v domčekoch hercov, ktorí rozohrávajú príbehy Dobšinského rozprávok, o deti sa postarajú animátori v herni. Počas víkendov kolorit tradičnej slovenskej kultúry dotvárajú remeselníci predvádzajúci tradičné ľudové remeslá.

Divadelné predstavenia v amfiteátri sa budú odvíjať od Dobšinského cesty rozprávkami.

Bowling centrum

Bowling centrum, v ktorom sú pre Vašu zábavu k dispozícií 4 bowlingové dráhy, biliardové stoly, golfový trenažér, laserová strelnica, šípky, air-hockey. Otváracie hodiny Streda,Štvrtok,Piatok 17.00 – 23.00 Sobota 16.00 – 24.00

Irish pub, laserová strelnica

Máte chuť vyskúšať si pocit streľby zo zbraní ? Nie je nič jednoduchšie ako: navštíviť Irish pub, kde si môžete vyskúšať strelnicu vyvinutú na unikátnej laserovej technológii z USA, kde bola vyvíjaná pre špeciálne účely. Maximálne dokonalá a bezpečná ilúzia streľby z reálnych krátkych aj dlhých zbraní uspôsobených na laserovú streľbu. Ako jedni z prvých na Slovensku si môžete bez zbrojného preukazu alebo poľovného lístka osvedčiť svoj postreh pri „poľovačkách“ na rôzne druhy zveri alebo pri terčovej streľbe.Strelecké súťaže jednotlivcov alebo malých skupín je možné zaradiť nielen pre zábavu, ale aj ako súčasť teambuildingových aktivít. Prevádzka strelnice je absolútne bezpečná a prebieha za asistencie vyškoleného personálu. Otváracie hodiny 14:00 – 24:00 hod (pondelok – nedeľa) laserová strelnica sa nachádza v bowling centre